MAKERBOT ABS

ABS (Akrilonitril Bütadien Stiren); yüksek yüzey kalitesi, mekanik dayanımı ve termal dayanımı sayesinde enjeksiyon kalıplama yöntemi ile üretilen çeşitli endüstriyel ürünler için en popüler malzemelerden biridir.

Bu nedenle, enjeksiyonla kalıplama ile üretilecek ürünlerin seri üretime geçmeden önce ürünün fonksiyonel özelliklerinin test edilebileceği prototip ürünler için kullanımı yaygın bir malzemedir.

ABS ile üretilen prototip ürünler nihai ürün gibi görünme ve performans gösterme özelliği sergiler. Bu sayede ABS, üniversite çalışmalarında veya ürünlerinizi piyasaya sürmeden önce ön görebileceğiniz tasarım alanında yeniliklerin yapılması amacıyla endüstriyel uygulamalar için ideal bir malzeme haline gelmektedir.

ABS malzeme ile uyumlu METHOD X yazıcı sistemi,  110 °C sıcaklığındaki baskı hacmi sayesinde diğer masaüstü 3D yazıcılara göre yüksek kaliteli baskılar gerçekleştirme imkanı sunmaktadır.

infoTRON-3D Printer

YAZICI UYUMU

infoTRON

BASKI KAFASI UYUMU

DESTEK MALZEMESİ

  • Stratasys ® SR-30

MAKERBOT ABS AVANTAJLARI

ABS; mukavemet, süneklik ve termal stabilite gerektiren uygulamalar için MakerBot’un ideal mühendislik malzemelerinden biridir.

Bununla birlikte, tekrarlanabilir ölçüsel hassasiyette baskı işlemi için diğer 3D masaüstü yazıcılara göre iklimlendirilmiş baskı hacmi özelliğine sahip baskı alanı ile parçalarda iç gerilme ve bükülme sorunları yaşanmadan profesyonel üretimler gerçekleştirebilirsiniz.