Günümüz teknolojisinde artık profesyonel çözümler üreten 3d yazıcılar iş hayatının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Gerek tasarımlarınızın üretim aşamasına geçişindeki kolaylık, gerek maliyetleri düşürmesi, işçilik ve zamandan tasarruf sağlaması hem işverenler için hem de çalışan teknik ekip için büyük kolaylıklar getiriyor. Peki piyasada pek çok çeşidi bulunan bu 3d yazıcılar arasından hangisini seçmelisiniz?

Yeni Nesil 3 Boyutlu Yazıcılar

Profesyonel uygulama alanlarında tüm ihtiyaçlarınıza çözüm sunan, ölçü hassasiyetine sahip, yüksek dayanıklı mekanik donanımlı üretimler gerçekleştiren yeni nesil 3d yazıcılar günümüzde oldukça kullanılmaktadır. Seçeceğiniz 3d yazıcınızın baskısı tasarımlarınızla bire bir örtüşmelidir. Ölçü hassasiyeti çok iyi olmalıdır. Kusursuz iş akışı sağlayabilmeniz için piyasadaki en verimli ve doğru 3d printerı bulmalısınız. Tasarım sürecinizi hızlandırdığı gibi maliyetlerinizi de en aza indirmesi önemli bir konudur. Bulut destekli kütüphanesinde CAD dosyalarını saklayabilen, direkt baskı aşamasına geçebilen, birden çok yazıcıyı kontrol edebilen, kolay bağlantılı 3 boyutlu yazıcılar iş verimliliğinizi arttıracak, tasarımlarınızı en yüksek kalitede üretebilmenize yardımcı olacaktır.

3 Boyutlu Yazıcı Fiyatı

Sektörde bulunan 3 boyutlu yazıcılar gerek özellikleri gerek kaliteleriyle birbirlerinden ayrılıyor. 3 boyutlu yazıcı fiyatı tasarımınızın ihtiyacına göre değişkenlik gösterir. En düşük üç boyutlu yazıcı fiyatı ile en yüksek 3d printer fiyatları arasında teknik özellikler açısından farklar bulunmaktadır. Her ihtiyaca cevap verecek farklı 3d yazıcı fiyat seçenekleri karşınıza çıkacaktır.  Bazı üretilen modeller çocukların bile kullanabileceği şekilde bazı modeller ise profesyonel tasarımlarınız için üretilmiştir. Ev tipi üretilmiş 3 boyutlu yazıcılar hobi ve günlük kullanım amaçlı olup daha yüksek tasarımlı üretim aşamasında kullanımı uygun değildir. Bu sebeple 3d printer fiyatları kendi aralarında işlevsellik ve filamentler açısından farklılık gösterecektir. Eğer bir 3d yazıcı almaya karar verdiyseniz öncelikle nasıl bir cihaza ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Çikolata basabilen 3d yazıcılar olduğu düşünülürse kendi hayallerinizin boyutuna dolayısıyla 3d yazıcınızın modeli ve kalitesine siz karar vereceksiniz.

Bundan yaklaşık on yıl önce 3d printer fiyatı oldukça fazlaydı. Şimdilerde ise neredeyse bir dosya kağıdından biraz daha büyük boyutta bir yazıcıyı evinizde bulundurabiliyorsunuz. İş yeriniz için 3d printer almayı planlıyorsanız ilk olarak size sağlayacağı kullanım kolaylığını göz önünde bulundurmalısınız. Satın alacağınız 3d yazıcı fiyatı ve kalitesiyle işyerinizin üretkenliğine katkıda bulunmalıdır. Zaman ve işgücü kaybına sebebiyet vermemelidir. Kullanımı kolay ve güvenilir olmalıdır.

Günümüz teknolojisinde her bütçeye uygun 3d yazıcı bulmak artık çok kolaydır. MakerBot ile istediğiniz 3d yazıcıya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yeni başlayanlar, hobiciler, makerlar, profesyonel kullanıcılar için her çeşit 3d yazıcı sektörde mevcuttur. Her birinin işlevlerine göre fiyatları değişkenlik gösterir.

3 boyutlu yazıcı fiyatı araştırması sırasında yapılan en büyük hatalardan biri denenmemiş ve markasız bir yazıcı satın almaktır. Sektörde deneyimli, markalı, güven veren MakerBot ürünleri arasından en uygun fiyatlı olanını tercih edebilirsiniz. Ancak bilinmeyen bir yolculuğa çıkmak için kötü bir deneyim yaşamanızı kimse istemez.

Ebette çok ucuz fiyatlı bir 3d yazıcı ile güvenilir bir markanın en iyi şekilde donatılmış 3d yazıcısı arasında bir fiyat farkı olacaktır. Burada piyasa araştırmasını çok iyi yapmak ve gerçek ihtiyacınıza cevap verebilecek bir model 3d yazıcısını tercih etmek gerekir. Sektördeki pek çok 3d yazıcı arasından belki de en zor olanı kendi ihtiyaçlarınız için en doğru 3d yazıcıyı bulmak olacaktır. Dilediğiniz 3 boyutlu yazıcıyı MakerBot internet sitesi üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz.